Rubriigid
Kategooriata

Parimad Pokkerimängijad Eestis

Iga aasta valitakse Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni poolt aasta parimad tegijad ja seda tehakse mitmes erinevas kategoorias. 2020.aasta võitjad teatati aasta lõpus ning kategooriad jagunevad järgmiselt:

  • Aasta Live mängija
  • Aasta läbimurdja
  • Aasta naismängija
  • Aasta pokkeri tegu
  • Rahva lemmik

Parimate pokkerimängijate arvestust ei peeta enim suurvõitude arvelt, vaid üldine arvestus võtab ette ka panustamise edukuse, kaotuste arvu, turniiridel osalemise tihedust. 

Eesti arvestuses kehtib hetkeseisuga nimekiri 10st nimest, kus iga mängija on end tõsiselt töötanud parimate hulka tänu tarkadele otsustele ja riskide haaramisest.

# 1 – Markku Koplimaa

Tegemist on Eesti ainukese pokkeri miljonäriga. Talle kuulub ka Eesti suurim ühekordne turniiri cash, mis õnnestus saada möödunud suvel Barcelonas. Markku Koplimaa on elukutseline pokkerimängija. PocketFives edetabeli põhjal hetkel maailmas paremuselt 152. online-turniirimängija, karjääri tipp-kohaks aga koguni 26. Markku “markovitsus” Koplimaa ei ole tuntud vaid kodumaal. Välisriikide pokkerimängijad tunnevad teda kui kibe kätt, kes oma väikese riigi mõistes suudab võita suuri summasid ilma kohutavate pingutusteta. Markku on olnud edukas nii live kui ka virtuaalsetel turniiridel. Pea igas intervjuus temaga, vastab Markku, et tal on alati arenemisruumi ning et iga turniir on alati erinev. 

# 2 Ottomar Ladva

Ottomar Ladva on üks parimaid kiirmaletajaid ning juba teismelise ajast peale fookuses kui kuldlaps. Siiski, male ei ole ainuke lauasport mille mängimises Ottomar väga osav on. Haapsalus sündinud noormees oli vaid 12.aastane kui võitis Euroopa kiirmale võistluses ning hakkas tituleerima kui meister sellel alal. Pokkerimäng on Ottomari jaoks pigem hobitegevus, millega ta soovib vaid raha teenida. Tiitlid teda ei huvita- nii vastas Ottomar 2021.aasta hiljutises intervjuus Delfile. Viimase aasta jooksul on noor maletaja teeninud lihtsalt pea miljon eurot ning üritab end edasi sellel alal arendada. Kuidas noor maletaja selle hasartmänguni jõudis, ei ole päris traditsiooniline? Tegelikult aga siiski on. Pokkerimäng (näiteks siit) eeldab endast rahalist panustamist ning eesmärki teenida kasumit. See ka on enim motiveerinud noort maletajat end sellele panustama.   

Pokkerimäng on üks suurima sissetuleku või suurima kaotuse võimalusega mänge maailmas. Olgu selleks veebivahendusel või live-s mängitav mäng, tegemist on sama ekstreemse mänguga kui teised suurte panustega mängud maailmas. Eesti pokkeri paremus on alati öelnud, et mängima minnakse hirmuga kaotada, kuid kui strateegia on õige, saab hirmust joovastus. Nii Markku kui ka Ottomar on oma karjääri alustanud kui hobimängijad ning nende põhitegevus on siiski olnud seotud muu kui hasartmängu maailmaga. Raha teenimine on muidugi suureks plussiks ning kui adrenaliin möllab veres, saab sellest ka niisama üks vahva ajaviide.